Sochaczew

Sochaczew to miasto o bogatej wielusetletniej historii, choć w Świecie jego lokalizacja słynie głównie z położonej na skraju miasta wsi Żelazowa Wola w której urodził się Fryderyk Chopin, jest to szczególnie popularne miejsce wycieczek turystów z Azji którzy uwielbiają muzykę Chopina, z Sochaczewa do Żelazowej woli można dojechać w 5 minut samochodem. Sochaczew to świetna baza wypadowa z której można wyruszyć do zwiedzania wielu okolicznych historycznych miejsc, także bliskość Warszawy oraz dobra i szybka komunikacja sprawiają że Sochaczew jest często wybierany przez turystów podróżujących do centralnej Polski chcących m.in zwiedzać oprócz dworku Chopina i przepięknego parku także Warszawę.

W Sochaczewie zlokalizowany jest 4 gwiazdkowy hotel o nazwie Chopin który jest często wybierany przez turystów zagranicznych jako miejsce pobytu w czasię wycieczek.

Sochaczew to jednak nie tylko dworek Chopina, czy bliskość Warszawy oraz jej zabytków, m.in ruiny zamku Książąt Mazowieckich, Muzeum kolejki wąskotorowej, w którym zlokalizowana ok 200 lokomotyw wąskotorowych, to jedyne muzeum w Europie które może się pochwalić takim taborem.

Na terenie Sochaczewa oraz najbliższych okolic zlokalizowanych jest wiele zabytkowych dworków do jednych z wielu można zaliczyć np. dwór w Żdżarowie, Tułowicach ,Serokach parceli czy przepiękny pałac w Teresinie. Sochaczew i jego okolice to także miejsce walk z czasów II wojny Światowej, bitwa nad Bzurą, Bzura to rzeka przepływająca przez Sochaczew, co roku odbywają się tu inscenizacje przypominające tamten trudny czas.

Sochaczew i dzisiejsza Bzura oferuje mieszkańcom naszego miasta bazę kajakarską, można korzystać ze spływów kajakowych, czy wypożyczyć kajaki w samej bazie przy plaży, mamy także cudowną plażę z kompieliskiem, boisko do gry w siatkówkę plażową, Sochaczewska Bzura to także wspaniałe miejsce dla wędkarzy, można tu złowić wiele ryb drapieżnych m.in tj Szczupaka czy Okonia.

Sochaczew staje się coraz bardziej atrakcyjnym turystycznie miejscem z każdym rokiem, głównie poprzez inwestycje w infrastrukturę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *